Ręka podpisująca dokument

Dostawa tego samego dnia

W ostatnich latach sprzedawcy i firmy kurierskie przyzwyczaiły nas do tego, że nawet paczkę zamówioną z drugiego końca Polski mamy u siebie kolejnego dnia. Jest to niewątpliwie ogromny postęp, bo jeszcze 10 lat temu podobny transport trwał zwykle 2–4 dni. Na tę chwilę jedyną innowacyjną usługą, którą można wprowadzić na rynek kurierski, jest dostawa tego samego dnia! Dostawa Sameday, bo tak często jest nazywana, nie jest usługa tak tanią, jak tradycyjny kurier, jednak nie o cenę chodzi, a o czas realizacji. W życiu zdarza się wiele momentów, w których musimy coś dostarczyć niemal natychmiast, a sami fizycznie nie mamy takiej możliwości. Co w takim wypadku można zrobić?

Dostępność i gotowość 24h/365 dni w roku

Zaangażowanie i indywidualne podejście do każdego klienta

Oferujemy możliwość stałej współpracy z atrakcyjnymi rabatami dla firm.

Auto Transwell

Najszybszy transport Śląsk - Katowice, Gliwice, Częstochowa

Dostawa tego samego dnia nie jest powszechnym rozwiązaniem. Jest to stosunkowo specjalistyczna usługa, której nie oferują wszystkie firmy kurierskie. Opisywana usługa często jest również nazywana X Press Couriers, co oznacza kuriera ekspresowego. Dlaczego duże firmy kurierskie najczęściej nie oferują tej usługi? Zwyczajnie im się to nie opłaca. Na tradycyjnym systemie kurierskim pojedynczy kierowca jest w stanie dnia dużo lepiej zarobić niż w kilku zamówieniach typu X Press Couriers. Ponadto utrzymywanie floty samochodów w każdym większym mieście wraz z pracownikami do zadań specjalnych jest kosztowne i najczęściej nieopłacalne dla przewoźnika. Pozostaje jeszcze problem samych pracowników i poszanowania paczek. Niestety firmy kurierskie nie mają najlepszych opinii. Każdego dnia zdarzają się sytuacje, w których giną paczki, zostają uszkodzone lub całkowicie zniszczone. Dla usług bardzo ekskluzywnych nie ma miejsca na takie zaniechania. Każda paczka, bez kompromisów i zgodnie z terminem musi, być dostarczona we wskazane miejsce.

Dostawa sameday – odbiór i dostawa tego samego dnia

W naszej firmie Transwell opisywana usługa dostępna jest w okolicy Katowic i całego województwa śląskiego. Obsługujemy także województwa łódzkie, dolnośląskie, opolskie i małopolskie. Oczywiście wszystko zależy od tego, skąd i dokąd ma być transportowana przesyłka oraz jaki mamy czas na jej dostarczenie. Jeśli będziemy musieli dostarczyć przesyłkę z Krakowa do Opola, a najbliższy samochód będzie w Gliwicach, to zwyczajnie klientowi może się to nie opłacać. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chcesz, aby Twoja przesyłka z Katowic znalazła się szybko w Częstochowie. W takim wypadku na pewno będziemy mogli pomóc szybko, a cena przesyłki nie będzie wygórowana.

Auto Transwell
Auto Transwell
Auto Transwell
Auto Transwell
Auto Transwell

Usługi kuriera na już – czy i kiedy warto skorzystać

Dlaczego dostawy z dnia na dzień są takie ważne? Usługi tego typu nieraz mogą nawet uratować życie. Oczywiście metaforycznie. Bardzo często zdarza się, że ktoś czegoś zapomni. W przypadku zapomnianego śniadania nie ma problemu, ale co, jeśli zapomnisz pen drive, na którym miałeś zapisaną całą prezentację, w trakcie której przemawiania jesteś. Powrót do domu i ponowny dojazd na miejsce może być niemożliwy. Jednak w takiej sytuacji natychmiastowa pomoc z naszej strony może okazać się niezastąpiona. Jest wiele sytuacji wewnątrz firmowych, w których trzeba dostarczyć ważne dokumenty na już, ale firma na daną chwilę nie dysponuje środkami ludzkimi, aby to zrobić. Transport wewnętrzny w firmie zwykle zapewnia tylko stałe elementy przewozu, które są powtarzalne, jak przewożenie elementów czy transportowanie produktów do innej hali lub bezpośrednio klientom. W sytuacjach kryzysowych może nie być nikogo „wolnego”, kto może rzucić swoją pracę, wskoczyć do auta i zawieźć dokumenty. W takim wypadku również jesteśmy i służymy pomocą.

Jednak to nie wszystko. Zamówienia kurierskie są realizowane w konkretnych godzinach. Są sytuacje, w których przesyłek nie ma kto odebrać w ciągu dnia i pozostaje jedynie transport i dostawa nocna. Tradycyjny kurier nie ma możliwości dostarczenia przesyłek nocą, jednak my owszem. Jesteśmy w stanie zrealizować wszystkie zamówienia w różnych godzinach oraz dniach tygodnia, w tym także w weekendy.

Poza tym dostawa tego samego dnia na terenie śląska i okolic realizuje również usługi na nietypowe przesyłki. Kurierzy najczęściej mają swoje limity, czy to wielkościowe, czy wagowe. Paczka musi ważyć tyle i tyle, a przesyłki powyżej pewnej wagi są obsługiwane tylko przez transporty paletowe. W naszym wypadku nie ma takich ograniczeń. Jesteśmy w stanie wykonać usługę za każdym razem, kiedy tylko jest możliwość bezpiecznego umieszczenia przesyłki w samochodzie.

Warto jeszcze wrócić do czasu transportu. Często realizowaną usługą dla naszych klientów jest odbiór i dostarczenie elementów serwisowych na przykład w maszynach budowlanych. Pompa hydrauliczna przeważnie waży na tyle dużo, że pozostaje jedynie transport paletowy. Czas transportu paletowego może wynieść nawet 3–4 dni. A każdy dzień, kiedy maszyny są niesprawne, oznacza, że nie zarabiają. Jeszcze gorzej jest w przypadku, kiedy uszkodzeniu uległa kluczowa maszyna i bez niej cała budowa stoi. Wydatek na usługę X Press Couriers może okazać się najlepszym rozwiązaniem. A zaoszczędzone 3 dni mogą być kluczowe, żeby ustrzec się wysokich kar umownych związanych z opóźnieniami na budowie.

Jeśli potrzebujesz kuriera na już, zadzwoń do nas! Jeśli potrzebujesz transportu z Łodzi czy Opola, a Warszawa wydaje się być poza terenem naszego działania, również do nas zadzwoń. Może uda nam się pomóc nawet w tym wypadku!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Auto Transwell

Kontakt

Adres korespondencyjny

TRANSWELL TRANSPORT DEDYKOWANY SP. Z O.O.

ul. Szeroki Łan 14

41-200 Sosnowiec

NIP: PL6443572141

REGON: 524270604

Telefon: +48 664 956 691

E-mail: biuro@transwell.pl

© 2023 Transwell | Polityka prywatności | Cookies
Icons made by Freepik from www.flaticon.com