Ręka podpisująca dokument

Co to jest logistyka kontraktowa?

Zasadą działania i powodem istnienia firm jest generowanie coraz większych zysków. Jest to podstawowy cel, dla którego istnieją przedsiębiorstwa. Jest wiele sposobów, aby każda firma mogła przynosić coraz większe zyski. Można szukać nowych klientów, wprowadzać na rynek nowe rozwiązania lub optymalizować obecne systemy na różne sposoby. Jedną z fundamentalnych zasad prowadzenia interesów jest minimalizowanie pracy i maksymalizowanie zysków. Można to zrobić na różne sposoby. Inwestować w sprzęt, który pozwoli daną czynność wykonywać wielokrotnie szybciej, kupować maszyny wykonujące pracę wielu ludzi, do których obsługi wystarczy jeden lub dwóch pracowników, zlecać część prac i czynności zewnętrznym firmom.

Dostępność i gotowość 24h/365 dni w roku

Zaangażowanie i indywidualne podejście do każdego klienta

Oferujemy możliwość stałej współpracy z atrakcyjnymi rabatami dla firm.

Auto Transwell

Logistyka kontraktowa

W ostatnich latach coraz częściej widać wsparcie kooperacyjne między firmami. Dla wielu przedsiębiorstw jest to szansa na rozwój. Dzięki takiemu podejściu Twoja firma może oferować kompleksowe usługi w danej branży, a jednocześnie specjalizować się w usłudze, która przynosi najwyższe zyski.

W wielu firmach, szczególnie produkcyjnych, ale także kamieniarskich, meblowych i wielu innych, ogromnym problemem jest transport i logistyka. Logistyka wymaga niezbędnego zaplecza. Należy posiadać magazyn, samochody transportowe oraz, w wielu przypadkach, komputerowe systemy logistyczne. Jest to ogromny wydatek, który może nigdy się nie zwrócić. Jeśli potrzebujesz przewieźć coś raz czy dwa razy w tygodniu, to zwyczajnie nie opłaca się inwestować w auto oraz pracownika, który wykona tę pracę.

Innym problemem jest magazynowanie towarów. Tutaj również wymagana jest ogromna inwestycja na zadaszone, a często także i ocieplane hale. Ponadto trzeba wymyślić cały system magazynowania oraz transportu tak, aby był logiczny, prosty w wykonaniu oraz opłacalny.

Każda z tych rzeczy sprawia, że trudno jest zająć się logistyką w odpowiedni i skoordynowany sposób, tak aby było to opłacalne. A co, jeśli nie da się tego wykonać? Wtedy warto podpisać umowę na tak zwany outsourcing, czyli zlecić logistykę i transport zewnętrznej firmie.

Czy warto skorzystać z usług logistyki kontraktowej? Wady, zalety oraz możliwe korzyści

Pierwsze pytanie, które się nasuwa, to to, czy warto zlecić logistykę i transport zewnętrznej firmie i co mi da logistyka kontraktowa. Przede wszystkim dużo wolnego czasu i energii, którą będziesz mógł spożytkować na zajęcie się tymi gałęziami w firmie, które generują zarobki. W zależności od umowy firma zewnętrzna może zająć się dla Ciebie magazynowaniem, transportem oraz pełną logistyką produkcyjną czy transportem wewnętrznym.

Firma logistyczna podejmie się wszystkich operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej. Ponadto sprawa zarządzania łańcuchem dostaw przestanie zajmować Twoje myśli. Firma zewnętrzna zoptymalizuje całą logistykę w taki sposób, aby była ona najbardziej korzystna dla Ciebie.

Logistyka kontraktowa zdejmie z Ciebie ciężar zakupu samochodów, co może wiązać się z oszczędnościami na kilkaset tysięcy złotych. Poza tym nie musisz zajmować się serwisem samochodów, nie dotyczą Cię żadne problemy drogowe, wypadki czy problemy z pracownikami. Od momentu podpisania umowy, powyższe problemy będą obchodzić już tylko firmę logistyczną.

Kolejnym powodem, dla którego warto skorzystać z usług logistycznych, jest doświadczenie. Firma, która na co dzień zajmuje się logistyką, dba o klienta i jego towar, jest specjalistą w tej branży i prawdopodobnie zna dużo lepsze rozwiązania dla Twojej firmy. Dzięki temu usługa nie będzie tylko odciążeniem Cię z problemu logistyki, ale także może okazać się, że zewnętrzna firma i logistyka kontraktowa sprawią, że transport stanie się tańszy.

Auto Transwell
Auto Transwell
Auto Transwell

Logistyka kontraktowa outsourcing w Polsce – Transwell

Z punktu widzenia logistycznego należy minimalizować koszty i maksymalizować zyski. Zarówno w przypadku transportu liniowego, jak i w wypadku logistyki kontraktowej, firma zewnętrzna posiada odpowiednie możliwości, aby usprawnić cały proces transportu towarów do klientów.

Firma Transwell specjalizuje się w nietypowych rozwiązaniach. Nasze usługi obejmują gałąź nietypowej logistyki. Zajmujemy się transportem specjalistycznym door to door oraz zleceniami z dostawą tego samego dnia. Poza tym współpracujemy z firmami produkcyjnymi, w których zajmujemy się logistyką i transportem wielu produktów i towarów. Poza tym jesteśmy gotowi podjąć się działania w każdej chwili. Jeśli w Twojej firmie brakuje zaplecza transportowego, a na już trzeba dostarczyć pilne zamówienie do Katowic, Gliwic, Łodzi, Krakowa, Opola czy Wrocławia, to koniecznie do nas zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Auto Transwell

Kontakt

Adres korespondencyjny

TRANSWELL TRANSPORT DEDYKOWANY SP. Z O.O.

ul. Szeroki Łan 14

41-200 Sosnowiec

NIP: PL6443572141

REGON: 524270604

Telefon: +48 664 956 691

E-mail: biuro@transwell.pl

© 2023 Transwell | Polityka prywatności | Cookies
Icons made by Freepik from www.flaticon.com