Ręka podpisująca dokument

Transport wahadłowy

Definicja transportu liniowego określa połączenia między oddziałami firmy, sortowniami i siedzibą centralną. Rozwiązanie to gwarantuje szereg zalet. Przede wszystkim pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty, jeśli chodzi o porównanie ceny do szybkości dostawy. Są to zwykle dwa najważniejsze czynniki, które decydują o wyborze danej firmy kurierskiej. Jednak nie jest tak zawsze. W wielu przypadkach od ceny i szybkości dostawy ważniejsze są jakość i profesjonalizm wykonywanej usługi. Poza tym liczy się jeszcze fakt, że w przypadku transportu liniowego dana przesyłka jest przeładowywana przynajmniej 3 razy, a w niektórych przypadkach nawet i 6 razy. Każdorazowe przeładowywanie towaru może spowodować jego uszkodzenie. Ponadto na typowych dużych sortowniach bardzo często dochodzi do wypadków i uszkodzeń towaru, a wiodące firmy kurierskie nie lubią wypłacać odszkodowań nieraz sięgających tysięcy złotych.

W tym momencie nasuwa się pytanie, jaki transport liniowy wybrać i czy w ogóle się na niego decydować.

Dostępność i gotowość 24h/365 dni w roku

Zaangażowanie i indywidualne podejście do każdego klienta

Oferujemy możliwość stałej współpracy z atrakcyjnymi rabatami dla firm.

Auto Transwell

Jak działa transport liniowy? – definicja

Jednak, aby dokładnie odpowiedzieć na powyższe pytanie, warto znać dokładny system działania kurierskiego transportu liniowego, który coraz częściej określa się słowem linehaul. Duże firmy kurierskie zwykle posiadają sortownie w każdym większym mieście. Poza nimi jest jeszcze oddział centralny lub kilka większych oddziałów w największych miastach regionu.

Transport liniowy zaczyna się u kurierów, którzy odbierają paczki od klientów. Każdy kurier ma swój region, z którego zbiera zlecenia, a następnie zawozi je do najbliższej sortowni. Na sortowni najczęściej dzieli się paczki w zależności od miejsca, do którego mają zostać dostarczone, a następnie rozsyłane są do sortowni w odpowiednich regionach. Tam regionalni kurierzy rozwożą przesyłki pod wskazany adres.

Współpraca z Transwelli

Jest to skrócony opis tradycyjnego transportu liniowego. Na pierwszy rzut oka dany system przedstawia same plusy. Dzięki szerokiej gałęzi sortowni wraz z dużą liczbą kurierów można minimalizować koszty i maksymalizować efekty. Niestety jest to podejście na ilość, a nie na jakość. Tam pojedynczy klient się nie liczy, a jedynie liczby dostarczanych paczek. W Internecie jest wiele historii, opinii czy nagrań podejścia kurierów, którzy, mówiąc kolokwialnie, często mają wszystko gdzieś. Poza tym w grę wchodzi jeszcze problem związany z przeładunkami i istniejącymi zagrożeniami, że coś zostanie uszkodzone. Dodatkowo na sortowniach często zdarzają się wypadki i część towaru zostaje bezpowrotnie zniszczona. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jaki transport liniowy wybrać. Jednak jeśli szukasz firmy, która łączy niewygórowaną ceną, szybki transport oraz daje gwarancję, że paczka zawsze trafi do Ciebie cała i bez żadnego uszkodzenia, koniecznie do nas zadzwoń.

Auto Transwell
Auto Transwell
Auto Transwell

Transport liniowy – jak robi to Transwell?

Bez wątpienia nie jesteśmy tak dużą firmą, jak te, które na co dzień dostarczają Ci paczki. Jednak czy jest to wada? Jedną z naszych największych zalet, którą zawsze wymieniają nasi klienci, jest to, że zawsze szanujemy naszych klientów, staramy się sprostać ich wymaganiom i potrzebom oraz zawsze dotrzymujemy terminów.

Korzystając z naszej usługi, masz gwarancję, że kurier zajmujący się Twoim transportem, zrobi wszystko, abyś był zadowolony z usługi. Na bieżąco informujemy swoich klientów o przesyłce, o tym gdzie jest i kiedy dotrze na miejsce. Zawsze przed doręczeniem informujemy, że niebawem doręczymy paczkę. Jeśli nie ma Cię w domu, ale jesteś w pobliżu, bez żadnego problemu możemy dowieźć zamówienie pod nowy adres. Wybierając nas, poczujesz się, jakby wszystko było dopilnowane za Ciebie.

Naszą kolejną zaletą, która dla niektórych może wydać się wadą, jest brak ogromnej gałęzi mniejszych i większych sortowni. Można pomyśleć, że przez to usługa może być wykonywana dłużej. Nie jest to prawdą. Posiadamy odpowiednio zoptymalizowaną logistykę transportu liniowego, która pozwala w jeszcze szybszym czasie dostarczyć przesyłki bez zbędnych przeładowywań między poszczególnymi punktami drogi.

Jeśli szukasz firmy, która dostarczy Twoje przesyłki szybko i w rozsądnej cenie, zadba o Ciebie i Twoich klientów oraz, co najważniejsze, o towar, to koniecznie do nas zadzwoń, a na pewno się nie zawiedziesz!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Auto Transwell

Kontakt

Adres korespondencyjny

TRANSWELL TRANSPORT DEDYKOWANY SP. Z O.O.

ul. Szeroki Łan 14

41-200 Sosnowiec

NIP: PL6443572141

REGON: 524270604

Telefon: +48 664 956 691

E-mail: biuro@transwell.pl

© 2023 Transwell | Polityka prywatności | Cookies
Icons made by Freepik from www.flaticon.com