transport wewnetrzny

Co to jest transport wewnętrzny i jak sobie z nim poradzić?

Pierwotna definicja transportu wewnętrznego określa, że jest to transport bliski, w obrębie jednego zakładu. Bardzo często jest to interpretowane jak transport w jednym budynku, jednak nie jest to do końca prawda. Transport wewnętrze jest transportem wewnątrz firmy, a nie konkretnego budynku. Dawniej logistyka transportu wewnętrznego dotyczyła raczej transportu bliskiego. Przykładem może być firma produkcyjna, która ma kilka zakładów zajmujących się produkcją poszczególnych elementów danego produktu. Może to być firma produkująca telewizory, posiadająca osobne zakłady od produkcji elementów z tworzyw sztucznych, matryc LCD oraz podzespołów wewnętrznych. Ponadto zwykle całość jest składana jeszcze w innym miejscu. Aby wszystko zostało sprawnie wykonane, jednym z ważniejszych organów całego przedsięwzięcia będzie transport wewnętrzny między zakładami. Tutaj nasuwa się myśl, czy to dotyczy tylko elementów produkowanych?

Dostępność i gotowość 24h/365 dni w roku
Zaangażowanie i indywidualne podejście do każdego klienta

Oferujemy możliwość stałej współpracy z atrakcyjnymi rabatami dla firm.

transport dedykowany

Oferta firmy transportowej - Transwell

W wielu przypadkach tak jest, jednak są też nagłe sytuacje, kiedy trzeba coś szybko przewieźć. Co to może być? Dokumenty wymagające natychmiastowego podpisu, schemat konstrukcji wymagany do złożenia wniosku w urzędzie czy braki magazynowe, które muszą być uzupełnione na wczoraj. Co zrobić w takim wypadku?

Zwykle logistyka transportu wewnętrznego nie ma odpowiednich środków ani możliwości, żeby zaaranżować transport na wypadek nagłych sytuacji. Korporacje czy duże firmy zwykle nie mają na stanowiskach ludzi, którzy czekają tylko na nagłą sytuację. To zwyczajnie się nie opłaca. Dużo lepszym i przede wszystkim tańszym sposobem będzie zatrudnienie firmy transportowej, która w ciągu kilku chwil zajmie się dostarczeniem przesyłki.

Rodzaje środków transportu wewnętrznego – transport wewnętrzny w przedsiębiorstwie

Transport wewnętrzny często jest określany jako transport materiałów na magazynach. Chodzi o elementy składowania i transportu wewnątrz konkretnego zakładu. Taki wewnątrzzakładowy transport może być wykonywany na przykład za pomocą wózków widłowych, które służą do wysokiego składowania materiałów i ładunków na magazynach. Podobnych systemów transportu wewnątrzmagazynowych może być kilka. Są specjalistyczne maszyny i urządzenia do transportu wewnątrz magazynów, które prosto i szybko rozmieszczają towary na regałach paletowych wysokiego składowania. Jednak ta definicja transportu wewnętrznego obecnie jest już przestarzała, bo co z elementami transportu wewnątrz jednej firmy, jednak poza jednym magazynem?

Ten proces może obejmować drogi samochodowe, lotnicze oraz wodne. Jednak w naszym kraju praktycznie każdy transport, nie tylko wewnętrzny, ale 90 % transportu krajowego, odbywa się z udziałem samochodów. Ogromny rozrost transportu samochodowego jest wynikiem złych decyzji rządu. Dla przykładu Polska posiada jedne z najlepiej (do niedawna najlepiej) rozwiniętych systemów trakcji pociągowych w Europie. Koleje powinny być wykorzystywane głównie do transportu dalekobieżnego wewnątrz kraju, a transport samochodowy powinien skupić się na bezpośrednim dostarczeniu danej przesyłki od najbliższej stacji do klienta. Czemu tak się nie dzieje? Trudno orzec, jednak byłoby to korzystne dla wielu stron, a szczególnie dla natury.

Większość transportu tego typu dotyczy dużych przesyłek realizowanych przez ciągniki siodłowe, potocznie nazywane tirami. Jednak odnosi się to najczęściej do stałych i dużych zleceń, które lepiej i taniej zorganizować wewnątrz firmy, bez korzystania z usług zewnętrznego przedsiębiorstwa. Jednak w wielu przypadkach to się nie sprawdza i dużo lepiej jest nająć kogoś z zewnątrz do pewnego rodzaju ładunku, który natychmiastowo i bez żadnych kompromisów musi być dostarczony do celu.

kurier miejski dla firm
Transwell - Spedycja do 1,5t ładunku
transport dużym autem dostawczym

Inteligentny transport wewnętrzny – automatyzacja. Logistyka transportu wewnętrznego

Wiele elementów transportu wewnętrznego odbywa się za pomocą zautomatyzowanych procesów. To pozwala uprościć cały system i zwiększyć jego skuteczność. Jednak dotyczy to tylko stałych zleceń czy transportu wewnątrz magazynu, który realizują wózki widłowe. Poza nimi inne środki transportu zwykle nie mogą zostać zautomatyzowane w odpowiednim stopniu, tak aby firma mogła na tym skorzystać i zaoszczędzić czas. Często podczas procesu optymalizacji systemów do transportu efekt okazuje się być wprost proporcjonalny do zamierzonego. Dlatego, podobnie jak w lotnictwie, nikt nie zastąpi odpowiedniego człowieka, który potrafi podjąć szybko ważną decyzję i zadzwonić do zewnętrznej firmy, która skorzysta ze swoich środków transportu, aby wykonać szybko zadanie.

 

Dlaczego warto skorzystać z zewnętrznych firm do transportu wewnątrz firmy?

W tym momencie nasuwa się pytanie, czy i kiedy warto korzystać z zewnętrznego przedsiębiorstwa transportowego. Jednak w wielu przypadkach najlepiej określą to słowa „wtedy, kiedy się opłaca i wtedy, kiedy jest to konieczne”. Każda firma na świecie istnieje tylko w jednym celu – aby generować zyski. Jest to podstawowy czynnik istnienia firm, bez którego nie miałyby one sensu. Dlatego zysk powinien być najważniejszym kryterium odpowiadającym, czy i kiedy skorzystamy z zewnętrznej firmy.

Jednak to nie wszystko. Często zysk nie musi być materialny. Zysk nie musi być określany przez pryzmat pieniądza. Wielu mówców i myślicieli na świecie uważa, że jest coś dużo cenniejszego od pieniądza, a jest to czas. Dobry przedsiębiorca, który ma pod dostatkiem tej cennej waluty, potrafi szybko zmienić czas na gotówkę. Pewien milioner został kiedyś zapytany, czyli woli dzisiaj dostać 100 tysięcy, czy w ciągu miesiąca w mniejszych kwotach mają mu wypłacić 1 milion. Większość wybrałaby drugą opcję, jednak milioner, bazując na swoim doświadczeniu, wybrał tę pierwszą. Dlaczego? Znał on swoje możliwości i widział, że inwestując miesiąc swojego czasu i 100 tysięcy, po tym czasie zyska nie milion, lecz 10 milionów.

Firma Transwell ma za zadanie w możliwie najkorzystniejszy sposób wykonać wszystkie powierzone zadania transportowe. Nie jutro, nie za godzinę, tylko teraz. Nasza dewiza to być zawsze gotowym, aby wykonać usługę już, bo dobrze wiemy, ile godzina może znaczyć dla przedsiębiorstwa. Często jest tak, że gdybyśmy mieli godzinę więcej, to inaczej świat i sytuacja wyglądałyby inaczej, jednak jeśli nie masz tego czasu ani środków, żeby wykonać dane zadanie, zadzwoń do nas. Specjalizujemy się w szybkim transporcie wewnętrznym na terenie śląska, małopolski, województwa opolskiego i łódzkiego. Zajmujemy się transportem wszystkim elementów, które są możliwe do przewiezienia w samochodach do 3,5 tony

Przewieziemy dla Ciebie ważny dokument, niezbędne podzespoły i elementy produkcyjne oraz inne przedmioty, które muszą być dostarczone na już.

Kontakt

Adres korespondencyjny
Transwell Michał Wasilewski
ul. Szeroki Łan 14
41-200 Sosnowiec

NIP: PL6443458818
REGON: 365210750
Telefon: +48 664 956 691
E-mail: biuro@transwell.pl

© 2019 Transwell | Polityka prywatności | Cookies